Daikin Kombi Arıza Kodları

DAIKIN KOMBİ ARIZA KODLARI

 

 

Daikin Condense Kombi Arıza Kodları
( Daikin Condense Hata Kodları )

Daikin Condense

 

 

Arıza Kodu Anlamı Açıklamalar
Daikin Condense LP Arıza Kodu Su basıncı düşük Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonra su doldurma vanasını mutlaka kapatınız.
Daikin Condense HL Arıza Kodu Limit thermostat devrede Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense AF Arıza Kodu Prosestat devrede  değil Kombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Hb Arıza Kodu CH dönüş  NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense db Arıza Kodu Kullanım suyu NTC hatası Eğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense bC Arıza Kodu Ateşleme hatası veya brülör kontrol hatası Gaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşlemeden sonra bu hata meydana gelir. Eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir.

Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense G1 Arıza Kodu Gaz valfi modülasyon hatası Eğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense A5 Arıza Kodu Prosestat kontağı kapalı-kararsızlık hatası Fanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Fr Arıza Kodu Donma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense HP Arıza Kodu Yüksek su basıncı Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştüğünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Ht Arıza Kodu CH gidiş NTC aşırı ısınma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense FL Arıza Kodu Baca gazı NTC aşırı ısınma hatası Baca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense CL Arıza Kodu Reküperatör yoğuşma suyu hata tespiti Reküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense FE Arıza Kodu Fan encoder sinyali hatası Fan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense rb Arıza Kodu CH Dönüş NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Fb Arıza Kodu Baca gazı NTC prob hatası Eğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b2 Arıza Kodu İyonizasyon Bileşen Hatası Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b4 Arıza Kodu Beklenmeyen İyonizasyon Hatası Brülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b3 Arıza Kodu Gaz Valfi Geri besleme Hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b5 Arıza Kodu Gaz valfi geribesleme hatası 2 Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b6 Arıza Kodu Beklenmeyen gaz valfi geri besleme hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense LE Arıza Kodu Düşük voltaj hatası Eğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Fh Arıza Kodu Yüksek baca gazı sıcaklığı uyarısı Eğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine

başvurunuz.

 


 

Daikin Premix NDJ Kombi Arıza Kodları
( Daikin Premix NDJ Kombi Hata Kodları )

Daikin Premix NDJ

 

ARIZA KODU ARIZA ÇÖZÜM
Daikin Premix NDJ 10-64 Arıza Kodu Gaz valfi devresi hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 10-65 Arıza Kodu Gaz valfi akımı hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 11-64 Arıza Kodu Alev oluşmaması Gaz vanasının açık olduğundan emin olun.

3. başarısız ateşleme denemesinden sonra kazanı resetleyin.

Daikin Premix NDJ 11-65 Arıza Kodu Alev stabilizasyonu hatası Kazanın yeniden ateşleme yapmasını bekleyin.
Daikin Premix NDJ 11-66 Arıza Kodu Güvenlik süresinde alev kaybı 3. başarısız ateşleme denemesinden sonra kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun
Daikin Premix NDJ 11-67 Arıza Kodu Kazan devredeyken alev kaybı Geçici hata. Kazanın tekrar devreye girmesini bekleyin.
Daikin Premix NDJ 12-64 Arıza Kodu İyon kontrol sapması çok yüksek Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 12-65 Arıza Kodu SCOT sistem aktüatör hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 12-66 Arıza Kodu İyon baz değerinin alt değeri aşması Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 12-67 Arıza Kodu İyon baz değerinin üst değeri aşması Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 12-68 Arıza Kodu İyon baz değerinin, bir önceki değere göre, fazla değişkenlik göstermesi Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 12-69 Arıza Kodu Sınırda ofset adaptasyonu Kazan çalışmaya devam eder fakat Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 12-70 Arıza Kodu Ofset adaptasyonu uygulanamama hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 13-64 Arıza Kodu Fan hızı hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 13-65 Arıza Kodu Fan hızı hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 16-64 Arıza Kodu Yüksek baca gazı sıcaklığı Reset gerekiyorsa cihazı resetleyin. Problem devam ediyorsa veya tekrarlıyorsa Servis ile irtibata geçin.
Daikin Premix NDJ 1J-64 Arıza Kodu Limit termostat hatası – Radyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun.

– Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın.

– Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.

Daikin Premix NDJ 80-01 Arıza Kodu Dönüş sıcaklık sensörü hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 81-01 Arıza Kodu Gidiş sıcaklık sensörü hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 81-65 Arıza Kodu Solar sensör hatası Solar sensör devre dışı. Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ 8A-46 Arıza Kodu Donmaya karşı koruma Gidiş sıcaklık sensörü 1°C’nin altında değer okuyorsa cihaz bloke olur.

Su sıcaklığının 1°C nin üstüne çıkmasını bekleyin. Kazan devreye girecektir.

Daikin Premix NDJ 8H-64 Arıza Kodu Gidiş sıcaklığının hızla yükselmesi Radyatör vanalarının yeterli su sikülasyonunu sağlayacak kadar açık olduğundan emin olun. Kazan bir süre sonra kendiliğinden çalışacaktır.
Daikin Premix NDJ 8H-65 Arıza Kodu Yüksek gidiş-dönüş sıcaklık farkı Radyatör vanalarının yeterli su sirkülasyonunu sağlayacak kadar açık olduğundan emin olun. Kazan bir süre sonra kendiliğinden çalışacaktır. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-64 Arıza Kodu Yanlış alev sinyali Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-65 Arıza Kodu Dahili SCOT sistem hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-66 Arıza Kodu Kalibrasyon hatası Kazanın kendi başına tekrar çalışmasını bekleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-67 Arıza Kodu Kalibrasyon yapamama Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-68 Arıza Kodu İyon baz değeri fabrika değeri dışında yada yanlış kaydedilmiş Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-69 Arıza Kodu CRC parametre hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-70 Arıza Kodu CRC parametre hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-71 Arıza Kodu EK kilitlenme hatası Kallıcı hata. Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-72 Arıza Kodu SCOT alev güçlendirici hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ E1-73 Arıza Kodu Dahili kart hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ H9-01 Arıza Kodu Dış hava sensörü hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat dış hava sensörü devre dışıdır. Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ HC-01 Arıza Kodu Kullanım sıcak suyu hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat daha konforlu sıcak su temini için Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ HJ-08 Arıza Kodu Yüksek sistem basıncı Sistem basıncını 0.8 bar seviyesine inene kadar boşaltın (Suyu radyatörlerden boşaltabilirsiniz.
Daikin Premix NDJ HJ-09 Arıza Kodu Düşük sistem basıncı Doldurma vanası vasıtasıyla sistemi basınç değeri 0.8 bar seviyesine çıkana kadar su ile doldurun.
Daikin Premix NDJ HJ-10 Arıza Kodu Su basıncı sensörü hatası Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ J6-01 Arıza Kodu Yüksek gidiş suyu sıcaklığı Radyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun.

Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın.

Kazanı, reset gerekiyorsa resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.

Daikin Premix NDJ J6-20 Arıza Kodu Yüksek dönüş suyu sıcaklığı Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ J6-21 Arıza Kodu Dönüş sıcaklığı gidiş sıcaklığından yüksek Reset gerekmez. Bir süre sonra kazan tekrar devreye girer. Hatanın tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ JJ-64 Arıza Kodu Baca gazı sıcaklık sensörü hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ U2-01 Arıza Kodu Düşük besleme voltajı hatası Cihaz durur. Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ U2-01 Arıza Kodu Yüksek besleme voltajı hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ U4-65 Arıza Kodu Opentherm bağlantı hatası Kazan, termostatı yok sayar ve çalışmaya devam eder. Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ U4-66 Arıza Kodu CAN-Bus iletişimi zaman aşımı Kazan çalışmaya devam eder. Hata tekrarlarsa, Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ U4-67 Arıza Kodu Reset denetimi Kazanın elektrik bağlantısını kesip tekrar açın. Hata tekrarlarsa servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UA-64 Arıza Kodu BCC güncellemesi sırasında kapanma Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UA-65 Arıza Kodu BCC güncellemesi gerekiyor Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UA-66 Arıza Kodu Dahili EEPROM – BCC-ID uyuşmazlığı Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UA-67 Arıza Kodu BCC yerine takılı değil Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UA-68 Arıza Kodu Uyumsuz BCC hatası Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UA-69 Arıza Kodu Uyumsuz BCC versiyonu hatası (yazılımsal). Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UA-70 Arıza Kodu BCC güncelleme hatası Servise başvurun.
Daikin Premix NDJ UH-08 Arıza Kodu Tarih ve zaman ayarlanmadı. Eğer enerji tüketimini ölçme fonksiyonu hiç çalışmadıysa yada durduysa, çalıştırmak için tarih ve zaman ayarı yapılmalıdır. Kullanıcı ayar menüsünden T parametreleri yardımı ile tarih ve zaman ayarı yapın.

 


 

Daikin Premix VZ Kombi Arıza Kodları
( Daikin Premix VZ Kombi Hata Kodları )

Daikin Premix VZ

 

ARIZA KODU ARIZA ÇÖZÜM
Daikin Premix VZ 10-65 Arıza Kodu Gaz valfi akımı hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ 11-64 Arıza Kodu Alev oluşmaması Gaz vanasının açık olduğundan emin olun.

3. başarısız ateşleme denemesinden sonra kazanı resetleyin.

Daikin Premix VZ 13-64 Arıza Kodu Fan hızı hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ 16-64 Arıza Kodu Yüksek baca gazı sıcaklığı Hatayı oluşturan durum giderildiğinde kazan otomatik olarak çalışmaya devam eder. Problem devam ediyorsa veya tekrarlıyorsa yetkili servis ile irtibata geçin.
Daikin Premix VZ 1J-64 Arıza Kodu Merkezi ısıtma suyu yüksek sıcaklık hatası – Radyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun.

– Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın.

– Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

Daikin Premix VZ 80-01 Arıza Kodu Dönüş sıcaklık sensörü hatası Hatayı oluşturan durum giderildiğinde kazan otomatik olarak çalışmaya devam eder. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ 81-01 Arıza Kodu Gidiş sıcaklık sensörü hatası Hatayı oluşturan durum giderildiğinde kazan otomatik olarak çalışmaya devam eder. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ 8H-67 Arıza Kodu Gidiş suyu sıcaklık sensörü takılma hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ 8H-68 Arıza Kodu Dönüş suyu sıcaklık sensörü takılma hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ E1-64 Arıza Kodu Yanlış alev sinyali Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ E1-69 Arıza Kodu EEPROM bağlantı hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ E1-74 Arıza Kodu ADC hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ H9-01 Arıza Kodu Dış hava sensörü hatası Yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ HC-01 Arıza Kodu Kullanım sıcak suyu hatası Kullanım sıcak suyu sıcaklığı çalışma aralığının dışında okunmaktadır. Durum normale döndüğünde kazan çalışmaya devam eder. Hata devam ederse yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ HJ-08 Arıza Kodu Yüksek sistem basıncı Sistem basıncını uygun seviyeye inene kadar boşaltın

(Suyu radyatörlerden boşaltabilirsiniz).

Daikin Premix VZ HJ-09 Arıza Kodu Düşük sistem basıncı Doldurma vanası vasıtasıyla sistemi, basınç değeri 0.8 bar veya üzeri seviyeye çıkana kadar su ile doldurun.
Daikin Premix VZ HJ-10 Arıza Kodu Su basınç sensörü hatası Yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ J6-01 Arıza Kodu Yüksek gidiş suyu sıcaklığı Radyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun.

Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın. Hatayı oluşturan durum giderildiğinde kazan otomatik olarak çalışmaya devam eder. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

Daikin Premix VZ J6-20 Arıza Kodu Yüksek dönüş suyu sıcaklığı Hatayı oluşturan durum giderildiğinde kazan otomatik olarak çalışmaya devam eder. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ J6-64 Arıza Kodu Drift test beklemesi Drift testin tamamlanmasını bekleyin.
Daikin Premix VZ J6-65 Arıza Kodu Başarısız drift testi Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ J6-66 Arıza Kodu Başarısız sensör çatlak testi Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ JJ-64 Arıza Kodu Baca gazı sıcaklık sensörü hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ U2-01 Arıza Kodu Düşük besleme voltajı hatası Yetkili servise başvurun.
Daikin Premix VZ U4-67 Arıza Kodu Reset denetimi Kazanın elektrik bağlantısını kesip tekrar açın. Hata tekrarlarsa yetkili servise başvurun.

 

Bir Cevap Yazın