Copa Kombi Arıza Kodları

COPA KOMBİ ARIZA KODLARI

 

 

Copa Eomix Kombi Arıza Kodları
( Copa Eomix Hata Kodları )

Copa Eomix

ARIZA KODU ARIZA TANIMI ÇÖZÜM
Copa Eomix E01 Arıza Kodu İyonizasyon Arızası :

Ürün 3 kez iyonizasyon

akımı görmez ise

kilitleme konumuna

geçer.

Reset düğmesine basarak tekrar çalıştırın. Eğer sorun devam ediyor ise, gaz akışında sorun vardır. Öncelikle, gazın açık olduğunu kontrol edin.
Copa Eomix E03 Arıza Kodu Tesisat Sensör

Arızası

Tesisat suyu sıcaklığını duyan sensörlerden biri arızalıdır. Bu arıza, sensör değişikliği gerektirir. Arıza düzeltilene (sensör değiştirilene) kadar ürününüz çalışmaz. En yakın sürede size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix E04 Arıza Kodu Kullanım Suyu

Sensörü Arızası

Kullanım suyu sıcaklığını hisseden sensör arızalıdır. LCD ekranda bu arıza gözükür, ancak özel bir yazılım kullanılarak ürününüz her iki devrede de çalışır. En yakın sürede size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix E06 Arıza Kodu Tesisat Devresinde

Aşırı Sıcaklık

Tesisat devresindeki aşırı sıcaklık 95 oC ’yi geçtiğinde ürün arızaya geçer. Bu sıcaklık değeri düştüğünde ürün tekrar çalışır.

Bu sıcaklığın artması ürününüzün fan ya da eşanjör sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.

En yakın sürede size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix E08 Arıza Kodu Su Basınç Problemi Tesisat devresinin su basıncı 0.4 barın altında ise ürününüz arızaya geçer. Lütfen ürününüzün altındaki doldurma musluğu ile su basıncını 1.5-2.0 bara çıkarınız. Bu işlem sonrasında arıza kodu silinecektir. Eğer, basınç değeri 0.4-1.0 bar arasında ise ürününüz uyarı verir, ancak çalışmaya devam eder. Yine, su basıncını 1.5-2.0 bara çıkarınız. Sorun devam etmesi halinde, basınç sensörü arızalı olabilir, en yakın sürede size en yakın Servisi çağırınız. Ürününüzde bu sorun sık sık

yaşanıyorsa, tesisat devrenizde bir su kaçağı olabilir. Lütfen, tüm radyatörlerinizi, özellikle vana noktalarında kontrol ediniz.

Copa Eomix E09 Arıza Kodu Aşırı Isınma

Termostat Arızası

Ürününüzün tesisat devresinde aşırı ısınmaya karşı bir güvenlik termostatı vardır. Su sıcaklığının 95 oC ’nin üzerine çıkması halinde bu termostat atar ve ürün arızaya geçer. Eğer, sıcaklık 80 oC’nin altına düşerse termostat otomatik olarak kapanır ve arıza işareti silinir. Ürünüzde bu arıza sık sık yaşanıyorsa, fan ya da eşanjörün kontrolü için size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix E10 Arıza Kodu Yüksek Su Basıncı

Arızası

Tesisat devrenizin su basıncı 3.5 barın üzerine çıkarsa ürün arızaya geçer ve arıza bu basınç 3.0 bara düşene kadar devam eder. Su basıncı yükseldiğinde ürününüzde bulunan ekstra güvenlik elemanı emniyet ventili devreye girer ve kısıtlı su akıtarak basıncın düşmesini sağlar. Ürünüzde bu arıza sık sık yaşanıyorsa, genleşme tankı ile ilgili bir sorun olabilir.

Genleşme tankına hava basılması ya da genleşme tankının değiştirilmesi için, size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix E17 Arıza Kodu

 

Copa Eomix E45 Arıza Kodu

Baca Sensörü

Arızası

Ürününüz, tam yoğuşmalı bir ürün olup baca sıcaklığı 90 ºC’ den düşüktür. Sistemde bir arıza olmaması için bu sıcaklığı gören bir güvenlik sensörü ile donatılmıştır. Sıcaklığın yükselmesi halinde ürünümüz arızaya geçer ve arıza bu sıcaklık düşene kadar da devam eder. Ürünüzde bu arıza sık sık yaşanıyorsa, fan ve eşanjör grubunun kontrolü için size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix E24 Arıza Kodu Tesisat Dönüş

Sensörü Arızası

Ürününüz, akıllı ısıtma sistemi algoritması ile çalışır. Sadece tesisata giden suyun sıcaklığı değil, tesisattan dönen suyun sıcaklığını da gören bir sensör vardır. Bu sensörün arızası halinde arıza oluşur ve sorun giderilene kadar devam eder. Lütfen size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix E25 Arıza Kodu Donma Güvenliği Eğer tesisat suyu sıcaklığı 10 saniye süre ile 1ºC ’nin altına düşerse ürününüz arızaya geçer. Sıcaklık yükseldiğinde de, arıza otomatik olarak düzelir.
Copa Eomix E30 Arıza Kodu Fan Sinyal Arızası Ürününüz fanın sinyalinde bir kesinti olursa ürün otomatik olarak kilitlenir. Reset butonuna basarak tekrar deneyiniz.

Ürünüzde bu arıza devam ediyorsa, fanın kontrolü için size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix E40 Arıza Kodu Anormal Fan Hızı

Tespiti

Ürünün fanından gelen hız sinyalinin ayar değeri 60 saniye sürenin çok üzerinde ise bu arıza oluşur. Reset butonuna basarak tekrar deneyiniz. Ürünüzde bu arıza devam ediyorsa, size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix E41 Arıza Kodu Brülör Yanma Hatası Ürününüzün gaz valfi kapanmışsa ve brülör devre dışı iken hala bir alev ile karşılaşılırsa, 10 saniye süre ile takip edilir ve devamında ürün arızaya geçer. Ürün, bu yanma sonlanmadan arızadan çıkmaz. Olası bir gaz valfi arızası için, lütfen size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix E42 Arıza Kodu İyonizasyon Arızası Ürününüzün alev güvenliğini sağlamak için bir iyonizasyon elektrotu kullanılmıştır. Eğer, bu akım 15 saniye süre ile alınamazsa ürün arızaya geçer ve akım görülene kadar devam

eder. Ürünüzde bu arıza tekrar ediyorsa, iyonizasyon elektrot

arızası için lütfen size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix E44 Arıza Kodu Gaz Valfi Arızası Ürününüzün gaz akışını kontrol eden valf arızasını bildirir.

Gaz valfinin kontrolü için, lütfen size en yakın servisi çağırınız.

 


 

Copa Eomix Plus Kombi Arıza Kodları
( Copa Eomix Plus Hata Kodları )

Copa Eomix Plus

ARIZA KODU ARIZA TANIMI ÇÖZÜM
Copa Eomix Plus E01 Arıza Kodu İyonizasyon Arızası :

Ürün 3 kez iyonizasyon akımı görmez ise kilitleme konumuna geçer.

Reset düğmesine basarak tekrar çalıştırın. Eğer sorun devam ediyor ise, gaz akışında sorun vardır. Öncelikle, gazın açık olduğunu kontrol edin.
Copa Eomix Plus E03 Arıza Kodu CH akışında NTC prob hatası Tesisat suyu sıcaklığını duyan sensörlerden biri arızalıdır. Bu arıza, sensör değişikliği gerektirir. Arıza düzeltilene (sensör değiştirilene) kadar ürününüz çalışmaz. En yakın sürede size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix Plus E04 Arıza Kodu DHW NTC prob hatası Kullanım suyu sıcaklığını hisseden sensör arızalıdır. LCD ekranda bu arıza gözükür, ancak özel bir yazılım kullanılarak ürününüz her iki devrede de çalışır. En yakın sürede size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix Plus E06 Arıza Kodu Tesisat Devresinde Aşırı Sıcaklık Tesisat devresindeki aşırı sıcaklık 95 oC ’yi geçtiğinde ürün arızaya geçer. Bu sıcaklık değeri düştüğünde ürün tekrar çalışır.

Bu sıcaklığın artması ürününüzün fan ya da eşanjör sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.

En yakın sürede size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix Plus E08 Arıza Kodu Su Basınç Problemi Tesisat devresinin su basıncı 0.4 barın altında ise ürününüz arızaya geçer. Lütfen ürününüzün altındaki doldurma musluğu ile su basıncını 1.5-2.0 bara çıkarınız. Bu işlem sonrasında arıza kodu silinecektir. Eğer, basınç değeri 0.4-1.0 bar arasında ise ürününüz uyarı verir, ancak çalışmaya devam eder. Yine, su basıncını 1.5-2.0 bara çıkarınız. Sorun devam etmesi halinde, basınç sensörü arızalı olabilir, en yakın sürede size en yakın Servisi çağırınız. Ürününüzde bu sorun sık sık

yaşanıyorsa, tesisat devrenizde bir su kaçağı olabilir. Lütfen, tüm radyatörlerinizi, özellikle vana noktalarında kontrol ediniz.

Copa Eomix Plus E09 Arıza Kodu Aşırı Isınma Termostat Arızası Ürününüzün tesisat devresinde aşırı ısınmaya karşı bir güvenlik termostatı vardır. Su sıcaklığının 95 oC ’nin üzerine çıkması halinde bu termostat atar ve ürün arızaya geçer. Eğer, sıcaklık 80 oC’nin altına düşerse termostat otomatik olarak kapanır ve arıza işareti silinir. Ürünüzde bu arıza sık sık yaşanıyorsa, fan ya da eşanjörün kontrolü için size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix Plus E10 Arıza Kodu Yüksek Su Basıncı Arızası Tesisat devrenizin su basıncı 3.5 barın üzerine çıkarsa ürün arızaya geçer ve arıza bu basınç 3.0 bara düşene kadar devam eder. Su basıncı yükseldiğinde ürününüzde bulunan ekstra güvenlik elemanı emniyet ventili devreye girer ve kısıtlı su akıtarak basıncın düşmesini sağlar. Ürünüzde bu arıza sık sık yaşanıyorsa, genleşme tankı ile ilgili bir sorun olabilir.

Genleşme tankına hava basılması ya da genleşme tankının değiştirilmesi için, size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix Plus E17 Arıza Kodu Baca Sensörü Arızası Ürününüz, tam yoğuşmalı bir ürün olup baca sıcaklığı 90 ºC’ den düşüktür. Sistemde bir arıza olmaması için bu sıcaklığı gören bir güvenlik sensörü ile donatılmıştır. Sıcaklığın yükselmesi halinde ürünümüz arızaya geçer ve arıza bu sıcaklık düşene kadar da devam eder. Ürünüzde bu arıza sık sık yaşanıyorsa, fan ve eşanjör grubunun kontrolü için size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix Plus E24 Arıza Kodu Tesisat Dönüş Sensörü Arızası Ürününüz, akıllı ısıtma sistemi algoritması ile çalışır. Sadece tesisata giden suyun sıcaklığı değil, tesisattan dönen suyun sıcaklığını da gören bir sensör vardır. Bu sensörün arızası halinde arıza oluşur ve sorun giderilene kadar devam eder. Lütfen size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix Plus E25 Arıza Kodu Donma Güvenliği Eğer tesisat suyu sıcaklığı 10 saniye süre ile 1ºC ’nin altına düşerse ürününüz arızaya geçer. Sıcaklık yükseldiğinde de, arıza otomatik olarak düzelir.
Copa Eomix Plus E30 Arıza Kodu Fan Sinyal Arızası Ürününüz fanın sinyalinde bir kesinti olursa ürün otomatik olarak kilitlenir. Reset butonuna basarak tekrar deneyiniz.

Ürünüzde bu arıza devam ediyorsa, fanın kontrolü için size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix Plus E40 Arıza Kodu Anormal Fan Hızı

Tespiti

Ürünün fanından gelen hız sinyalinin ayar değeri 60 saniye sürenin çok üzerinde ise bu arıza oluşur. Reset butonuna basarak tekrar deneyiniz. Ürünüzde bu arıza devam ediyorsa, size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix Plus E41 Arıza Kodu Brülör Yanma Hatası Ürününüzün gaz valfi kapanmışsa ve brülör devre dışı iken hala bir alev ile karşılaşılırsa, 10 saniye süre ile takip edilir ve devamında ürün arızaya geçer. Ürün, bu yanma sonlanmadan arızadan çıkmaz. Olası bir gaz valfi arızası için, lütfen size en yakın servisi çağırınız.
Copa Eomix Plus E42 Arıza Kodu İyonizasyon Arızası Ürününüzün alev güvenliğini sağlamak için bir iyonizasyon elektrotu kullanılmıştır. Eğer, bu akım 15 saniye süre ile alınamazsa ürün arızaya geçer ve akım görülene kadar devam

eder. Ürünüzde bu arıza tekrar ediyorsa, iyonizasyon elektrot

arızası için lütfen size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix Plus E43 Arıza Kodu Isı Eşanjörü Hatası Bu hata, yalnızca, A63 “Isı Eşanjörü mevcuttur” şeklinde seçiliyse verilir. 4 saniye boyunca, Isı Eşanjöründe su tespit edilirse, bu hata verilir. Su boşaltılırsa, normal çalıştırma otomatik olarak yeniden başlar.
Copa Eomix Plus E44 Arıza Kodu Gaz Valfi Arızası Ürününüzün gaz akışını kontrol eden valf arızasını bildirir.

Gaz valfinin kontrolü için, lütfen size en yakın servisi çağırınız.

Copa Eomix Plus E45 Arıza Kodu Baca Gazında NTC Aşırı Sıcaklığı Bu hata, yalnızca, A53, “Baca gazı sensörü mevcuttur” şeklinde seçiliyse verilir. Baca gazı ntc probu 3 saniye boyunca 95°C’nin altında ölçülüyorsa, bu kilitlenme meydana gelir. Kilitlenmeyi sıfırlamak için, RESET (SIFIRLAMA) işlemi gerekir.
Copa Eomix Plus E46 Arıza Kodu Baca Termostatı Açık Hatası Baca Termostatı 5 saniye boyunca açılırsa bu hata verilir. Baca termostatı kapatıldığında normal çalışma 10 dakika sonra otomatik olarak başlar.

 

Bir Cevap Yazın